Rozhodnutia ktoré nám menia život.

Autor: Andrej Tabak | 25.4.2011 o 0:06 | Karma článku: 6,84 | Prečítané:  1880x

Náš život je plný situácii kedy sa musíme rozhodnúť. Rozhodnutia sú o tom akým smerom pôjde náš život ďalej. Aké následky ponesie naše rozhodnutie, čí vôbec dôjde k zmene ktorú očakávame. Niekto by cely ten jav mohol nazvať náhodou, náhoda ktorá zmení náš život…ale kto verí na náhody?

Je nám snáď jasne či to, že sa rozhodneme pre nejakú konkrétnu vec bude mať za výsledok naše očakávanie? Nie je...a o tom je rozhodnutie. Rozhodnúť o veciach, ktoré sa nás bytostne netykajú nie je až také ťažké, proste si zrátame pre a proti porovnáme očakávaný výsledok s našou predstavou a je to. Ale ak ide o náš život, smerovanie nášho života, tam už to nie je také jednoduché.

Čo zvýši naše presvedčenie o tom, že výsledok rozhodnutia bude správny?...ČAS...ten plynie a zametá za sebou stopy v podobe spomienok, spomienok ktoré nám vyčaria úsmev na tvarí, ktoré nám rozbúchajú srdce, ktoré nás rozplačú, ktoré nás donútia povzdychnúť si, ktoré nám vždy vyjasnia čo je pre nás dôležité, na čom nám tak veľmi záleží a záležalo. Čo nás robilo šťastnými, ale aj smutnými...spomienky sú tým jedinečné, že ostávajú ukryté niekde v podvedomí, niekde v úzadí. Niektoré sa nám objavia po rokoch, iné už možno nikdy, ale sú tam a budú tam navždy. Emotívne, nechcené, vyvolávajúce mrazivý pocit, alebo mix týchto všetkých. Poprípade pocit strachu, napríklad takého, že  stratíte toho na kom vám nekonečne záleží, keď viete, že o chvíľu bude v narkóze a podrobí sa operácii, ktorá nesie určite riziká, aj keď lekári vám to samozrejme nepovedia. A tie spomienky na to, ako ste sa dozvedeli, že ten na kom vám tak veľmi záleží sa prebral a že všetko dopadlo podľa plánov...tie vám vlejú slzy do oči, pretože zažiť niečo také je pre človeka, ktorý sa bojí o svojho najbližšieho niečo, čo sa len ťažko opisuje. Tie pocity si vedia živo predstaviť len tí dvaja, ktorý to zažili spolu.

Každý deň robíme rozhodnutia, ale nikdy nevieme či sú správne, nevie to nikto...riadime sa srdcom, prípadne hlavou a bohužiaľ nikto nám neprezradí správny pomer, na ktorý orgán dať viac. Ale ak sa rozhodnete v tej istej situácii dva krát zle, tak už aj srdce aj hlava vám musia jednoznačné napovedať, aby ste tú istú chybu neurobili znova. Toto je asi jediná pomoc srdca a hlavy, ktorou si môžeme byt sto percentne istý, ako náhle urobíte zlé rozhodnutie dva krát, zhodnú sa v tom, že tretí krát by to už nemuselo dopadnúť tak, že budete mat ďalšiu šancu na rozhodnutie.

Ak vám život poskytol tretiu šancu v rovnakej situácií, tak tu vám jednoznačne musí byt jasné, že tie dve predtým ste využili zle, resp. ste sa zle rozhodli. Aj keď na druhej strane vám otvorili oči, ktoré ste predtým mali cely čas privreté.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?